Domů>Jak urychlit růst svalů v kulturistice?

Jinými slovy, chceme-li přeměnit čas strávený cvičením ve fitcentru na krásně zformované svaly, musíme se spolehnout nejen na trénink, ale především, a to nejméně ze dvou třetin, na výživu! Jste příjemně překvapeni? Vždyť ušetříte až dvě třetiny času stráveného namáhavou dřinou v posilovně, když se budete věnovat výživě a jejímu doplňování tolik, kolik si zaslouží! Tak hurá do toho!

Základní pravidla výživy vedoucí ke svalovému růstu:

Strava musí svaly dobře anabolizovat, tj. dodávat do nich energii potřebnou ke cvičení a stavební látky, potřebné k jejich růstu, tj. bílkoviny a jejich stavební kameny – aminokyseliny

   1. strava musí být v pravý čas, postupně a v odpovídajícím množství i složení do svalů přes trávicí soustavu vstřebána, není však jednoduché tohoto cíle dosáhnout běžnou stravou bez jejího doplňování (suplementace) moderními, vysoce vstřebatelnými a tedy účinnými doplňky stravy
   2. doplňky a cvičení musí stimulovat sval i k vlastnímu růstu, tj. dělení buněk za vzniku nových svalových vláken, zhuštěných a silnějších svalových snopců
   3. úloha doplňků stimulujících svalový růst je tím významnější, čím kvalitnější jsou doplňky a čím kvalifikovanější je jejich výběr
   4. nelze se však obejít bez kvalitní přírodní stravy, založené na těchto potravinách: krůtí a kuřecí maso bez kůže, ryby, libové hovězí maso (svíčková a kýta), sójové výrobky, nízkotučné mléčné výrobky, luštěniny, vaječné bílky, celozrnné pečivo, ovesné vločky, čerstvé ovoce a zelenina, olivový olej.

Za kvalitou a odborníky!

I když zřejmě nejste kvalifikovaní poradci pro výživu, určitě si přejete, abyste si i vy vybrali kvalitně i kvalifikovaně. Proto jsme pro vás vybrali to nejkvalitnější a nejpokrokovější ve světové nabídce doplňků a spoléháme na vaši přirozenou schopnost tuto kvalitu rozpoznat, např. podle

- srozumitelného a jasného návodu připojeného k doplňku stravy

- jasných a výstižných údajů na etiketě, co přípravek zaručeně obsahuje a v jakém množství

- dobré stravitelnosti (bez nepříznivých vedlejších účinků, jako jsou např. průjmy či nadýmání, jak tomu bývá u levných neznačkových doplňků)

- referencí a doporučení z úst těch zkušenějších naturálních sportovců a odborníků na výživu

- přitažlivého ochucení doplňku a šíře příchutí (u koktejlů, tekutých koncentrátů a nápojů).

Hustota svalu = hustota svalových bílkovin

Začněme stavební látkou svalu číslo jedna, a tou je bílkovina (protein), produkt zřetězení molekul aminokyselin tzv. peptidickými vazbami. Musíme ji přijmout tehdy, když ji sval nejvíce potřebuje k růstu a regeneraci a zejména v takové formě, aby

- byla svalem přijata a postupně vstřebána

- aby ji nedoprovázely látky, které mohou působit trávicí problémy (např. mléčný cukr – laktózu z méně hodnotného zdroje bílkovin, kterým je obyčejné sušené mléko)

- aby byla v co nejčistší formě (neosahovala žádné balastní látky na úkor těch účinných – bioaktivních).

Díky výrobě moderní chemicko-technologickou metodou tzv. ultrafiltrace jde o protein vyšší kategorie, tj.

- v nejvyšší možné čistotě

- se stoprocentní vstřebatelností

- s maximální biologickou dostupností pro organismus

Snadno se dávkuje, protože neobsahuje žádný balast jako méně kvalitní výrobky. Na obsah, vstřebatelnost a účinnost bílkovin v tomto přípravku se můžete opravdu spolehnout.

BCAA´s - větvené aminokyseliny chrání svalovou bílkovinu před rozpadem, prohlubují regeneraci a zvyšují svalovou sílu.

Kreatin jako stavebník potřebuje moderní betonovou pumpu, aby dopravil tuhnoucí stavební hmotu (bílkovinu) na určené místo své stavby (sval), i vy potřebujete dopravit bílkovinu z žaludku přes střevní stěnu do svalu a s ní dostatek vody - vždyť svalové vlákno se jen z bílkovin bez vody (vody je ve svalu až 60 %) nevytvoří. Takovou „pumpu“ představuje tělu vlastní látka – kreatin, bez které by vůbec nefungovala přeměna energie ze stravy na energii svalovou. Když svaly fungují v běžném, tj. nesportovním režimu, vystačíte s jeho přirozeným obsahem v těle (přijímáte ho hlavně v červeném mase). Když však tvrdě trénujete a chcete, aby se co nejvíce proteinů využilo ke výstavbě a růstu svalové hmoty, je právě kreatin skvělou pumpou, ženoucí stavební látky a vodu do svalu, který tím nabývá na objemu i kvalitě.

Kre-Alkalyn z nové kategorie nejúčinnějších kreatinových výrobků, které v organismu nedegradují na neúčinné zatěžující látky (kreatinin), dokáže naplnit svaly velmi rychle (bez plnicí fáze a cyklování jako straší formy kreatinu). Je 10krát silnější než klasický kreatinmonohydrát.

Sacharidy představují nejdostupnější palivo pro svaly, které se zabudovává jako tzv. glykogen do svalové tkáně před tréninkem i po něm. Tím zajišťuje spolehlivé načerpání energie do svalu při tréninku a jeho hlubokou regeneraci po něm.

Co tedy dělat:

    * Jednodušší sacharidy přijímejte v podobě sacharidových koktejlu po tréninku. Jsou to rychle vstřebatelné cukry, které obohacují krevní oběh energií rychleji než jiné sacharidy. To přispívá k rychlejší regeneraci unavených svalů.
    * Než jdete spát, dejte si druhou večeři s postupně vstřebatelnými proteiny. Chcete-li přibírat svalovou hmotu, je noc velmi důležitá. Během 6-9 hodin spánku totiž může dojít ke zvratu pozitivní energetické bilance. Jako 2. večeři byste měli přijmout koktejl obsahující bílkoviny z tvarohu a syrovátky, vyrobené technologií s postupným uvolňováním.
    * Plánujte dopředu! Abyste mohli sníst každé 3-4 hodiny nějaké jídlo nebo koktejl, musíte si všechno pečlivě naplánovat (viz vzorový jídelníček).
    * Jezte pestře! Věda neustále objevuje nové a nové složky podporující zdraví, obsažené v různých druzích potravin. Čím více druhů potravin budete jíst (to platí zejména o bílkovinách, ovoci, zelenině a pečivu), získáte tím nejenom dostatek kvalitních sacharidů a bílkovin, ale i celou řadu užitečných látek, podporujících svalový růst a zpomalujících ukládání tuků.

Co nikdy nedělat:

    * Nikdy nesnižujte počet denních jídel. Stačí, když z 5-6 jídelních dávek jednu vynecháte, a hned jste o krok zpátky. Aše tréninkové úsilí potom vychází naprázdno. I když jste během dne hodně pracovně zaneprázdněni, mějte sebou neustále nějaké sendviče a mixujte si koktejly (nebo si je berte v nádobě sebou), abyste dodrželi plán denního příjmu bílkovin a sacharidů.
    * Nekopírujte profesionální kulturisty. Mělo by vám stačit 1,5 g bílkovin na 1 kilogram tělesné hmotnosti. Gram navíc znamená pouze nadbytečné kalorie a trávicí problémy.
    * Nepřejídejte se. Velkými svaly se neobalíte přes noc. Přibírejte rychlostí 1-1,5 kg za 3-4 týdny. Jezte tolik, abyste se po jídle necítili přecpaní, ale nasyceni. Pokud budete cítit nadýmání, plynatost a zhoršené trávení z nepřiměřených porcí nebo z nekvalitních koktejlů, budete zřejmě nabírat tuk místo skutečných svalů.
    * Nešetřete na kvalitě přípravků. Všechno chce nejen svůj čas ale i kvalitu - levnými nekvalitními a špatně okopírovanými neznačkovými výrobky úspěch v budování svalstva jen oddálíte. Buďte vytrvalí, neúnavně hledejte kvalitu v sobě i v tom, co jíte, a nikam nespěchejte.

Jak by měl vypadat jídelníček úspěšného naturálního kulturisty, který se spoléhá na serióznost sportovní dietologie, nutričních věd a značkové výrobky a odmítá mýty z posiloven o všemocnosti dopingu? Ten poškozuje to nejcennější, co máme – zdraví a ducha, protože nešťastníka dříve či později vtáhne do osidel drogové závislosti, finančních potíží a kriminálních praktik. Přinášíme jídelníček, který je určen každému, kdo usiluje o rychlý svalový růst. Uvedená množství doporučujeme pro 80kilového sportovce - přizpůsobte si je podle vaší vlastní tělesné hmotnosti a osobních cílů.
 

Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

facebook Extrasexshop.cz

Kolik je vám let?

18-30

55%

30-40

22%

40-50

23%

Hlasovalo: 11526 uživatelů

BrainActive proti stresu a únavě. Proti bolesti kloubů zvolte Flextor. Probiozym proti nadýmání a zácpě. Eshop s Clip in vlasy evropského typu. Alfa Stěhování s.r.o. poskytuje kompletní stěhovací služby. Získejte Clip in vlasy vysoké kvality. Víme, že váš majetek pro vás má daleko větší hodnotu než jen pořizovací cenu. Stěhování není víkendová cesta na chatu a bezúhonný převoz všech věcí může být složitý.

Hubnutí bez hladu

Hyperproteinová instantní jídla. Výsledky již do 5 dnů. Recenze u nás.

Chvilka na čaj

Prodej kvalitních a čerstvých sypaných čajů.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Kvalitní rc modely k Vánocům pro děti a dospělé. Kabelky pro každou sexy ženu.
Zde si můžete zkontrolovat PNR status Indických Drah.
Jízdní kola, cyklistické a sportovního vybavení a doplňky.

Maxi Pro 90 - banán, 700 g

ATP

Maxi Pro 90 - banán, 700 g

množství: 700 g

původní cena: 460,00 Kč
Cena: 368,00 Kč

koupit

Professional Whey Protein 50% 1 000 g - vanilka, 1000 g

ATP

Professional Whey Protein 50%   1 000 g - vanilka, 1000 g

množství: 1000 g

původní cena: 523,00 Kč
Cena: 425,00 Kč

koupit

Boxovací rukavice - 10 UZ, 1 pár

Best Body Nutrition

  Boxovací rukavice - 10 UZ, 1 pár

množství: 1 pár

původní cena: 850,00 Kč
Cena: 808,00 Kč

koupit

50% Protein Block - čokoláda, 90g

Best Body Nutrition

50% Protein Block - čokoláda, 90g

množství: 90g

původní cena: 89,00 Kč
Cena: 65,00 Kč

koupit

Premium Pro - 500 g bag - oříšek , 500 g

Best Body Nutrition

Premium Pro - 500 g bag - oříšek , 500 g

množství: 500 g

původní cena: 420,00 Kč
Cena: 399,00 Kč

koupit

Premium Pro Protein Shake - čokoláda, 500 ml

Best Body Nutrition

Premium Pro Protein Shake - čokoláda, 500 ml

množství: 500 ml

původní cena: 89,00 Kč
Cena: 72,00 Kč

koupit

Jerky - sušené maso - hovězí peppered, sáček 25g

Indiana

Jerky - sušené maso - hovězí peppered, sáček 25g

množství: sáček 25g

původní cena: 69,00 Kč
Cena: 53,00 Kč

koupit

HMB 4500 - , 100 kapslí

Nutrend

HMB 4500 - , 100 kapslí

množství: 100 kapslí

původní cena: 450,00 Kč
Cena: 405,00 Kč

koupit

Unisport 1000ml - bílý grep, 1000 ml

Nutrend

Unisport 1000ml - bílý grep, 1000 ml

množství: 1000 ml

původní cena: 435,00 Kč
Cena: 385,00 Kč

koupit

Unisport 500ml - pink grep, 500 ml

Nutrend

Unisport 500ml - pink grep, 500 ml

množství: 500 ml

původní cena: 250,00 Kč
Cena: 225,00 Kč

koupit

ISODRINX TABS - citron, 12 tablet

Nutrend

ISODRINX TABS - citron, 12 tablet

množství: 12 tablet

původní cena: 150,00 Kč
Cena: 135,00 Kč

koupit

DeNuts - švestka, 35 g

Nutrend

DeNuts - švestka, 35 g

množství: 35 g

původní cena: 18,00 Kč
Cena: 16,00 Kč

koupit

LONG PROTEIN - vanilka, 1000 g

Nutrend

LONG PROTEIN - vanilka, 1000 g

množství: 1000 g

původní cena: 820,00 Kč
Cena: 738,00 Kč

koupit

100 % Whey Protein - biscuit, 2250 g

Nutrend

100 % Whey Protein - biscuit, 2250 g

množství: 2250 g

původní cena: 1 500,00 Kč
Cena: 1 350,00 Kč

koupit

100 % Whey Protein - jahoda, 4000 g

Nutrend

100 % Whey Protein - jahoda, 4000 g

množství: 4000 g

původní cena: 2 000,00 Kč
Cena: 1 800,00 Kč

koupit

COMPRESS B.I.G. - vanilka, 910 g

Nutrend

COMPRESS B.I.G. - vanilka, 910 g

množství: 910 g

původní cena: 499,00 Kč
Cena: 449,00 Kč

koupit

Carbosnack - bitter lemon, 1 tuba (55 g)

Nutrend

Carbosnack - bitter lemon, 1 tuba (55 g)

množství: 1 tuba (55 g)

původní cena: 29,00 Kč
Cena: 26,00 Kč

koupit

Bromelain + Papaya - Enzymy - , 90 kapslí

Trophic

Bromelain + Papaya - Enzymy - , 90 kapslí

množství: 90 kapslí

původní cena: 150,00 Kč
Cena: 148,00 Kč

koupit

ACAI 350 mg - 90 kapslí - , 90 kapslí

Unios Pharma

ACAI 350 mg - 90 kapslí - , 90 kapslí

množství: 90 kapslí

původní cena: 250,00 Kč
Cena: 245,00 Kč

koupit

40% High Protein Low Carb Bar - latte macchiato, 50 g

Weider

40% High Protein Low Carb Bar - latte macchiato, 50 g

množství: 50 g

původní cena: 62,00 Kč
Cena: 49,00 Kč

koupit

CFM Whey Protein - natural, 908 g

Weider

CFM Whey Protein - natural, 908 g

množství: 908 g

původní cena: 1 360,00 Kč
Cena: 1 088,00 Kč

koupit

Soy 80+ Protein - jahoda, 800 g

Weider

Soy 80+ Protein - jahoda, 800 g

množství: 800 g

původní cena: 895,00 Kč
Cena: 716,00 Kč

koupit

Gold Whey - mango maracuja, 2000 g

Weider

Gold Whey - mango  maracuja, 2000 g

množství: 2000 g

původní cena: 1 820,00 Kč
Cena: 1 456,00 Kč

koupit

Gold Whey - fresh bottlemilk, 500 g

Weider

Gold Whey - fresh bottlemilk, 500 g

množství: 500 g

původní cena: 595,00 Kč
Cena: 476,00 Kč

koupit

XXtreme opasek bílý - velikost L, 1 ks

XXLABS

XXtreme opasek bílý - velikost L, 1 ks

množství: 1 ks

původní cena: 890,00 Kč
Cena: 790,00 Kč

koupit

Maximum Whey Protein Isolate 92 - čokoláda, 1000 g

XXLABS

Maximum Whey Protein Isolate 92 - čokoláda, 1000 g

množství: 1000 g

původní cena: 890,00 Kč
Cena: 845,00 Kč

koupit

100% Whey Protein Professional - med - vanilka, 920g

Scitec

100% Whey Protein Professional - med - vanilka, 920g

množství: 920g

původní cena: 730,00 Kč
Cena: 657,00 Kč

koupit

L-Glutamine 500g - , 500 g

Reflex Nutrition

L-Glutamine 500g - , 500 g

množství: 500 g

původní cena: 999,00 Kč
Cena: 809,00 Kč

koupit

Instant Whey PRO - banán, 900 g

Reflex Nutrition

Instant Whey PRO - banán, 900 g

množství: 900 g

původní cena: 949,00 Kč
Cena: 809,00 Kč

koupit

Extrapep - čokoláda, 600 g

AONE Nutrition

Extrapep - čokoláda, 600 g

množství: 600 g

původní cena: 999,00 Kč
Cena: 950,00 Kč

koupit

Xtreme Beef Amino - , 300 tablet min. trv. do 11/2017

Fitness Authority

Xtreme Beef Amino - , 300 tablet min. trv. do 11/2017

množství: 300 tablet min. trv. do 11/2017

původní cena: 312,00 Kč
Cena: 259,00 Kč

koupit

GRENADE AT4 - , 120 kapslí + GRENADE 4 kapsle blistr zdarma

Grenade

GRENADE AT4 - , 120 kapslí + GRENADE 4 kapsle blistr zdarma

množství: 120 kapslí + GRENADE 4 kapsle blistr zdarma

původní cena: 1 190,00 Kč
Cena: 899,00 Kč

koupit

Barley Powder BIO 200g - 200 g, 1 ks

Purasana

Barley Powder BIO 200g - 200 g, 1 ks

množství: 1 ks

Cena: 399,00 Kč

koupit

Black Currants 200g - 200 g, 1 ks

Purasana

Black Currants 200g - 200 g, 1 ks

množství: 1 ks

Cena: 299,00 Kč

koupit

Power Band REEBOK Professional - šedá, 1 ks

Reebok

Power Band REEBOK Professional - šedá, 1 ks

množství: 1 ks

Cena: 1 170,00 Kč

koupit

Činka jednoruční pogumovaná Reebok Professional - , set 12,5-20 kg

Reebok

Činka jednoruční pogumovaná Reebok Professional - , set 12,5-20 kg

množství: set 12,5-20 kg

Cena: 10 455,00 Kč

koupit

Kotouč litinový TRI GRIP, otvor 50mm - 20 kg, 1 ks

Arsenal

Kotouč litinový TRI GRIP, otvor 50mm - 20 kg, 1 ks

množství: 1 ks

Cena: 1 390,00 Kč

koupit

Nastavitelný stojan na čínku ARSENAL - , 1 ks

Arsenal

Nastavitelný stojan na čínku ARSENAL - , 1 ks

množství: 1 ks

Cena: 8 990,00 Kč

koupit

IMPULSE FITNESS IF-LPHS KOMBI LEG PRESS - HACK DŘEP - , 1 ks

Impulse

IMPULSE FITNESS IF-LPHS KOMBI LEG PRESS - HACK DŘEP - , 1 ks

množství: 1 ks

Cena: 33 990,00 Kč

koupit

ELIPTICKÝ TRENAŽER FINNLO TIVON - , 1 ks

Finnlo

ELIPTICKÝ TRENAŽER FINNLO TIVON - , 1 ks

množství: 1 ks

Cena: 18 990,00 Kč

koupit

Rotana inSPORTline Digital - , 1 ks

Insportline

Rotana inSPORTline Digital - , 1 ks

množství: 1 ks

původní cena: 539,00 Kč
Cena: 439,00 Kč

koupit

GRCH322 Body-Solid Hyperextense - , 1 ks

Insportline

GRCH322 Body-Solid Hyperextense - , 1 ks

množství: 1 ks

původní cena: 9 090,00 Kč
Cena: 8 190,00 Kč

koupit

Nastavitelná lavice inSPORTline LKU1202 - , 1 ks

Insportline

Nastavitelná lavice inSPORTline LKU1202 - , 1 ks

množství: 1 ks

původní cena: 5 290,00 Kč
Cena: 4 290,00 Kč

koupit

Eliptický trenažer inSPORTline SEG EG 7820 - , 1 ks

Insportline

Eliptický trenažer inSPORTline SEG EG 7820 - , 1 ks

množství: 1 ks

původní cena: 74 990,00 Kč
Cena: 58 990,00 Kč

koupit

Hrazda do stropu CHAMPION - Silver - , 1 ks

Champion

Hrazda do stropu CHAMPION - Silver - , 1 ks

množství: 1 ks

Cena: 2 290,00 Kč

koupit

Míč MEDICINÁLNÍ - plast - , 3 kg

NO LIMIT Fitness

Míč MEDICINÁLNÍ - plast - , 3 kg

množství: 3 kg

Cena: 840,00 Kč

koupit